Den zdraví ve Stonavě

27.6.2014

Dne 27.6.2014 se v obci Stonava v areálu parku PZKO uskutečnil další den zdraví, pořádaný pod záštitou senátora MUDr. Radka Sušila, který pod heslem „Pečujte o zdraví, nepodceňujte prevenci!“, vyrazil do boje za lepší osvětu a odtabuizování rakoviny. Zapojil se do preventivních akcí, jejichž hlavním tématem na světové i české úrovni bylo onemocnění tlustého střeva. Jako lékař – gastroenterolog chirurgického oddělení v Karviné-Ráji ví, o čem mluví. A tak na nejrůznějších besedách a setkáních opakovaně apeluje na občany, aby se zapojili do screeningu nádorových onemocnění, protože nejdůležitější je přijít včas.

Letošní Dny zdraví jsou zaměřeny na prevenci nádorových onemocnění. Po úspěšné akci v Orlové, Karviné a Albrechticích, si mohli návštěvníci tentokrát ve Stonavě nechat přeměřit tlak, zjistit hladinu cukru v krvi, krevních tuků a jiných hodnot a měli možnost poradenství s lékařem při prevenci nádorových onemocnění.

MUDr. Radek Sušil děkuje všem, kteří se zúčastnili Dne zdraví, a je rád, že lidem není jejich zdraví lhostejné.Radek Sušil na Facebooku
Odkazy / partneři:

ČSSD | ČSSD Karviná | Miroslav Antl | Fond Miroslava Antla