Pozvánka na Dny zdraví v Karviné a Orlové

31.3.2014

Ve čtvrtek 17. dubna 2014 na náměstí 28. října v Orlové a v pátek 18. dubna 2014 na Masarykově náměstí v Karviné se uskuteční od 10 hodin Den zdraví, pořádaný pod záštitou senátora MUDr. Radka Sušila, který pod heslem „Pečujte o zdraví, nepodceňujte prevenci!“, vyrazil do boje za lepší osvětu a odtabuizování rakoviny. Zapojil se do preventivních akcí, jejichž hlavním tématem na světové i české úrovni bylo onemocnění tlustého střeva. Jako lékař – gastroenterolog chirurgického oddělení v Karviné-Ráji ví, o čem mluví. A tak na nejrůznějších besedách a setkáních opakovaně apeluje na občany, aby se zapojili do screeningu nádorových onemocnění, protože nejdůležitější je přijít včas.

Letos bude Den zdraví zaměřen na prevenci nádorových onemocnění. Mimo jiné se zde setkáte s ojedinělým projektem prevence rakoviny tlustého střeva společnosti Onkomaják – StřevoTour 2014. Projdete se obří nafukovací maketou tlustého střeva, která nabízí interaktivní prohlídku. „Své“ tlusté střevo uvidíte do detailu a dozvíte se tak více o prevenci kolorektálního karcinomu a způsobech léčby. StřevoTour putuje už čtvrtým rokem po celé republice a vyvolává velký zájem. Jen v průběhu jednoho roku projde nafukovací maketou 8 tisíc lidí.

Zároveň se Dne zdraví  zúčastní se svými preventivními nádorovými programy Karvinská Hornická nemocnice, nemocnice Karviná- Ráj a nemocnice Nový Jičín.

Přijďte i vy! Dozvíte se více o prevenci a předcházení nádorových onemocnění. Myslete na své zdravíRadek Sušil na Facebooku
Odkazy / partneři:

ČSSD | ČSSD Karviná | Miroslav Antl | Fond Miroslava Antla | Liga Libe