Den zdraví Albrechtic

2.6.2014

Dne 31.5.2014 se v obci Albrechtice před obchodním domem Hruška na starém sídlišti uskutečnil Den zdraví Albrechtic, pořádaný pod záštitou senátora MUDr. Radka Sušila, který pod heslem „Pečujte o zdraví, nepodceňujte prevenci!“, vyrazil do boje za lepší osvětu a odtabuizování rakoviny. Zapojil se do preventivních akcí, jejichž hlavním tématem na světové i české úrovni bylo onemocnění tlustého střeva. Jako lékař – gastroenterolog chirurgického oddělení v Karviné-Ráji ví, o čem mluví. A tak na nejrůznějších besedách a setkáních opakovaně apeluje na občany, aby se zapojili do screeningu nádorových onemocnění, protože nejdůležitější je přijít včas.

Letošní Dny zdraví jsou zaměřeny na prevenci nádorových onemocnění. Po úspěšné akci v Orlové a Karviné si mohli návštěvníci tentokrát v Albrechticích nechat přeměřit tlak, zjistit hladinu cukru v krvi, krevních tuků a jiných hodnot a měli možnost poradenství s lékařem při prevenci nádorových onemocnění.

MUDr. Radek Sušil děkuje všem, kteří se zúčastnili Dne zdraví, a je rád, že lidem není jejich zdraví lhostejné.Radek Sušil na Facebooku
Odkazy / partneři:

ČSSD | ČSSD Karviná | Miroslav Antl | Fond Miroslava Antla