Studenti karvinského gymnázia navštívili Senát

8.12.2017

Na pozvání senátora Radka Sušila navštívila dne 5.12.2017 skupina studentů z karvinského gymnázia sídlo Senátu PČR. Studenti se zúčastnili besedy se senátorem Sušilem, který je zároveň  místopředsedou Ústavně právního výboru Senátu PČR. Vzácným hostem byl také senátor a předseda ÚPV Miroslav Antl. Oba senátoři seznámili studenty nejen s obsahem své práce, ale i s problémy souvisejícími s výkonem senátorského mandátu.V průběhu besedy studenti kladli četné dotazy, bylo otevřeno mnoho diskuzí mezi nimi i velmi ožehavé téma trestu smrti.

Celé odpoledne proběhlo v příjemné a přátelské atmosféře, kterou umocňoval i fakt, že se beseda konala v prostorách Kolovratského paláce přímo v Zeleném salónku, který je smutně proslulý místem předání textu Mnichovského diktátu tehdejší Československé vládě v roce 1938.

V závěru návštěvy Senátu PČR měli studenti ještě možnost nahlédnout do Růžového salónku, který slouží mimo jiné i k přijímání zahraničních delegací.Návštěva Senátu především přispěla k získání nových poznatků studentů o této instituci a přiblížila jim konkrétní náplň práce senátora.

Studenti karvinského gymnázia navštívili Senát Studenti karvinského gymnázia navštívili Senát Studenti karvinského gymnázia navštívili Senát Studenti karvinského gymnázia navštívili Senát Studenti karvinského gymnázia navštívili Senát

Radek Sušil na Facebooku
Odkazy / partneři:

ČSSD | ČSSD Karviná | Miroslav Antl | Za občany | Liga Libe