Vliv ovzduší a stravy na vývoj těhotenství.

5.3.2015

Členové z Ústavu experimentální medicíny AV ČR ve spolupráci s nemocnicí v Karviné-Ráji a karvinskými pediatry provádí od roku 2013 do konce června 2015 s vybranými dobrovolníky z řad těhotných matek z našeho regionu testování vlivu ovzduší a stravy na vývoj těhotenství a následné vyhodnocení těchto zjištěných údajů na zdraví dětí v našem kraji. Toto testování má prokázat spojitost mezi dlouhodobě znečištěným ovzduším v našem regionu a jeho nepříznivým vlivem na vývoj dětí a to již v prenatálním období.
Tyto výsledky následně použije Ústav experimentální medicíny AV ČR jako argument k jednání s vrcholnými politiky ČR tak, aby zvýšili větší tlak na největší znečišťovatele ovzduší v našem regionu a donutili je snížit vypouštění škodlivých emisí do ovzduší.
Dne 3.3.2015 představil tento projekt senátor MUDr. Radek Sušil na semináři v nemocnici NSP Karviná-Ráj pracovníkům rajecké nemocnice a také zástupcům médií. Bližší informace o připravovaném projektu následně na semináři představil ve své přednášce MUDr. Radim Šrám, Dr.Sc a jeho tým z Ústavu experimentální medicíny AV ČR.

Na následujícím odkazu si můžete stáhnout prezentované přednášky členů z Ústavu experimentální medicíny AV ČR:
http://uloz.to/xsZ4EVpc/nspka-3-3-2015-mudr-sram-ppt
http://uloz.to/xyoCP4Ft/nspka-3-3-2015-rossner-pdf
http://uloz.to/xohbkWZa/nspka-3-3-2015-rossnerova-pdf

Vliv ovzduší a stravy na vývoj těhotenství. Vliv ovzduší a stravy na vývoj těhotenství. Vliv ovzduší a stravy na vývoj těhotenství. Vliv ovzduší a stravy na vývoj těhotenství.

Radek Sušil na Facebooku
Odkazy / partneři:

ČSSD | ČSSD Karviná | Miroslav Antl | Za občany | Liga Libe